Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny?

Wiele osób decydując się na zakup domu, mieszkania lub innej nieruchomości, decyduje się na kredyt hipoteczny.

Jest to kredyt, w którym zabezpieczeniem jest nieruchomość, należy pamiętać o wkładzie własnym, który ustawowo wynosi obecnie 20%. Koszty kredytu mogą być różne w zależności od okresu spłaty, kwoty, którą pożyczamy od banku, oraz innych opłat naliczanych przez banki, czy też prywatne instytucje finansowe.

Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny?

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny wiąże się z dużą ilością formalności, należy przygotować dokumenty od pracodawcy, będzie to zaświadczenie o zatrudnieniu, wysokość otrzymywanej pensji. W przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą, mogą być to dokumenty z księgowości, świadczące o dochodach z poprzedniego półrocza. Banki często wymagają także przedstawienia zeznań podatkowych za poprzednie lata, dzięki czemu mogą ocenić zdolność kredytową klienta. Po złożeniu dokumentów i wniosku bank analizuje możliwość przyznania kredytu, nie zawsze jest to odpowiedź pozytywna, niekiedy bank może pożyczyć nam nieco mniejszą kwotę niż chcemy uzyskać. W tym przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie kontakt z doradcą finansowym, który pomoże nam uzyskać kredyt w wysokości potrzebnej do zrealizowania inwestycji.

Usługi doradcy kredytowego są darmowe, otrzymują oni prowizję od banku za znalezienie klienta, wyszukuje on najbardziej korzystny ofertę. Niekiedy określenie raty jest dość trudne bez analizy banku, dlatego często doradza się klientom złożenie wniosku w czterech czy pięciu bankach, aby można było porównać ostateczny koszt kredytu hipotecznego. Doradca może pomóc nam w polepszeniu naszej zdolności kredytowej, może on doradzić spłatę dotychczasowych zobowiązań, niekiedy może być to także kredyt konsolidacyjny z niższą ratą, dzięki temu nasza zdolność kredytowa będzie wyższa, mamy większe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego w odpowiedniej kwocie. Dodatkowo możemy zwiększyć także wkład własny, ubiegać się o kredyt wraz z osobą pracującą, przykładowo może być to współmałżonek.

Z pomocą doradcy możemy szybciej załatwić wszystkie formalności. Jeżeli zależy nam na szybkim uzyskaniu kredytu, wówczas pomoc doradcy będzie bardzo istotna, szczegóły dotyczące współpracy możemy znaleźć na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Ekspert od finansów będzie służył pomocą na wszystkich etapach ubiegania się o kredyt, dzięki czemu wybierzemy najbardziej korzystną dla nas opcję.