Zakup samochodu używanego

Beneficja świata motoryzacji są na wyciągnięcie dłoni.

Niestety, już od początków egzystencji tej branży, auta były dostępne wyłącznie dla możniejszych obywateli. Na szczęście obecnie rynek wtórny daje szansę zaopatrzyć się w auto nawet mniej bogatym miłośnikom motoryzacji. Wypada niemniej jednak posiadać na wzmiance, że nie kupią oni nowego auta z salonu, które pachnie nowością, oferując przy tym idealny lakier lub najświeższe wyposażenie oraz gadżety techniki motoryzacyjnej. Będzie to najzwyczajniej w świecie auto używane, nabyte w komisie bądź też bezpośrednio od właściciela, który wcześniej użytkował auto.
Alternatyw kupna aut używanych jest wiele – możemy udać się bezpośrednio do komisu, który specjalizuje się w sprzedaży samochodów. Tam także możemy spotkać auta poleasingowe, czyli te okazy, który były przedmiotem leasingu (najczęściej samochody użytkowane przez przedstawicieli przedsiębiorstw).

Zakup samochodu używanego

Wyższa jakość:
Czy opłaca się zakupić auto poleasingowe?

Niemało osób zastanawia się nad zakupem auta używanego. Ci, którzy stoją przed tym wyborem powinni znać opcje, jakie oferuje obecny sektor motoryzacyjny i finansowy. Tymi opcjami są auta pochodzące od prywatnych właścicieli czy też auta firmowe, innymi słowy poleasingowe. Druga opcja wydaje się być nadzwyczaj kusząca z wielu przyczyn. Jakich? Oto one:

• Samochody polesingowe przez cały czas użytkowania muszą mieć ubezpieczenie AC oraz być serwisowane w autoryzowanym serwisie (czego w znacznej większości nie możemy powiedzieć o autach od prywatnych właścicieli), tego wymaga korporacja użyczająca leasingu
• Znamy pełną historię auta poleasingowego, włącznie z przebiegiem
• Samochody z floty w wielu przypadkach mają zadbane wnętrze, wyraźnie w nienagannym stanie (szczególnie auta osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Dobra cena, auta poleasingowe są najczęściej 10-15% tańsze w zakupie, aniżeli samochody od prywatnych właścicieli (choć to bezsprzecznie zależy od stanu oraz konkretnego modelu samochodu)

Przytoczone argumenty przemawiają za kupnem auta poleasingowego – należałoby podczas szukania samochodu używanego przyjrzeć się z bliska firmom, które handlują tego typu pojazdami.